Okolí

Naše apartmány se nachází v Lomnici nad Popelklou, konkrétně v části, která se nazývá Košov. Cca 3 km od nás se tyčí hora Tábor s rozhlednou, ze které si můžete prohlédnout krásy Českého ráje. V teplých letních dnech určitě využijete také městské koupaliště. 

Návštěva pohádek

Máte rádi pohádky? Za pouhých patnáct minut jízdy autem můžete být s Rumcajsem, Mankou a Cipískem v pohádkovém městě Jičín a vychutnávat si památky města s bohatou historií, setkat se s hrozivým drakem, či se kochat výhledem z Valdické brány na pestré okolí a Valdštejnské náměstí.

5 minut od města můžete nalézt vrch Zebín dosahující výšky 399 m na jehož vrcholu Vás čeká rozhled po celé jičínské kotlině, barokní kaplička sv. Máří Magdalény a za dopré viditelnosti pohled na Prachovské skály, Tábor, Valdice, Vetiš nebo Kumburk.

Hrady a Zámky

Vypravte se na pouť po hradech a zámcích v našem okkolí. Můžete navštívit zříceninu gotického hradu Kumburk. Za 30-ti leté války jej zpustošili Švédové a roku 1688 byl zbořen na rozkaz císaře Leopolda I. Kvůli několika pověstem (např. podle jedné z nich je zde ukryt poklad střežen kohoutem s ohnivýma očima ) navštívil zříceninu básník Karel Hynek Mácha. A proto je zde umístěna jeho pamětní deska.

Jedním ze symbolů českého ráje je bezpochyby lovecký zámeček Humprecht ze 17. soletí zajímavý především svým unikátním tvarem. Uprostřed se naléza 16 metrů vysoká hodovní síň s výbornou akustikou, ve které se často konají koncerty či svatby. Zámeček má svou stálou expozici v mísnostech kolem hodovní síně a ve druhém patře potom expozici muzea města Sobotky. Z věže je pěkná vyhlídka na celý zdejší kraj.

Připojte se k více než šedesáti tisícům návštěvníků ročně a podívejte se na hrad Valdštejn vzdáleného zhruba 20 km od našich apartmánů. Jeden z nejstarších hradů v našem okolí byl postaven kolem roku 1260 a je to jedna z nejdříve zpřístupněných památek u nás. Okolí hradu je protkáno sítí turistických cest s vyhlídkami.

Hrad Kost je je ním z nejzachovalejších, nejvýznamějších, ale také posledních středověkých hradů na území České republiky. V součastnosti je otevřen pro návštěvníky od dubna do řína a nabízí 4 prohlídkové okruhy stálých expozic. Jeden z okruhů je zde připraven pro děti, které s princeznou Karolínkou poznají pohádky z Kosti a okolí. Další z okruhů se středověkou mučírnou, věží, historií hrdelního práva je pro ty odvážnější a pány určitě zaujme prohlídka hospody na hradě.

Naše okolí je doslova poseté hrady, zámky a historickými památkami, ale poslední kterou zmíníme zde, je zřícenina gotického hradu Trosky ze 14. století. Při prohlídce máte možnost seznámit se s historií hradu. Můžete využít hradní vyhlídky pod věží Panna a po starém nedokončeném schodišti následovaném nově postaveným přístupovým schodištěm se dostanete do druhé vyhlídky v ochozu věže Baba. 

Prachovské skály

Prachovské skály jsou jednou z nejznámějších oblastí Českého ráje, kde o tipy na výlety není nouze. Zdejší turistika má kořeny sahající daleko do minulosti. Krásná příroda a široké možnosti horolezectví ve skalním městě jsou jedny z předností, které zdejší turistika nabízí. Mezi tipy na výlet patří např. dva prohlídkové okruhy. Jsou postavené tak, aby si návštěvník užil krásy, kterou skýtá zdejší příroda. Další zajímavost skalního města je procházení úzkou skalní štěrbinou „Myší díra“, která vede na vyhlídky, kde se návštěvníkům naskytne pohled na celý Český ráj.

Užitečná místa:

PENNY market
3 km
Restaurace Na Karlově
2,5 km
KONTAKT, služby motoristům
3,6 km
Autobusové nádraží – Lomnice nad Popelkou
3 km
Česká spořitelna
Komerční banka
3,4 km